Spoločnosť DC ALBATROS, spol. s r. o. založil v roku 1991 môj otec Ing. Jozef Krátky. Spočiatku to bola iba projekčná firma, ktorá sa zaoberala predovšetkým návrhmi interiérov a konštrukciou nábytku. Firma začala s realizáciami lekárenského nábytku a v 90. rokoch bola v tomto smere jednou z najznámejších. Výroba vo vlastných výrobných priestoroch začala v roku 2002, kedy sa firma presunula do Žiaru nad Hronom, kde sídli dodnes. S vlastnými priestormi vznikli nové možnosti a rozsah prác sa výrazne rozšíril. Technologické zázemie umožňuje spracovanie všetkých druhov drevených materiálov a ich kombinácií /laminované dosky, dyhované dosky, masívne drevo, preglejky, MDF dosky, OSB dosky/.

Hlavnou výrobnou náplňou sú dnes atypické interiéry a solitérny nábytok. V posledných rokoch skúšame model spolupráce priamo s architektmi a dizajnérmi.
Ambíciou firmy je tvorba ucelených a kvalitne prevedených priestorov. Firma okrem nábytku vyrába aj drevené eurookná a dvere, interiérové dvere, ľahké interiérové priečky, drevené schodiská, zábradlia a pergoly. V poslednej dobe sa úspešne realizovalo niekoľko náročných kópií historických kasnicových okien. Okrem nových výrobkov sa venujeme aj repasovaniu starého nábytku a drevených konštrukcií.